fbpx

Jautājums – Atbilde

 • Autoskolā var sākt mācīties no 16 gadu vecuma, kārtot CSDD kvalifikācijas eksāmenus no 18 gadiem (B kategorijā).

 • Pirms apmācības uzsākšanas jānoslēdz apmācības līgums, uzrādot pasi vai ID karti.

 • Pirms teorijas kursa uzsākšanas ir nepieciešams apmaksāt tikai teorijas kursu – 69 eiro.
  Parējie maksājumi tiks veikti pakāpeniski apmācības laikā.

 • Kopējas izmaksas vadītāja apliecības iegūšanai ir atkarīgas no Jūsu sākotnējas pieredzes un nepieciešamo braukšanas nodarbību skaita.

  Minimālā summa ar kuru jārēķinās B kategorijas vadītāja apliecības saņemšanai ir: 296€ (mehānika) vai 338€ (automāts).

  Apmācību cenas:
  Teorijas kurss – 69 €

  Braukšana ar mehānisko pk – 12,50 €/ak. st
  Braukšanas eksāmens mehānika – 25 €
  Braukšana ar automātisko pk – 15,50 €/ak. st
  Braukšanas eksāmens automāts – 31 €

  Medicīniskā komisija (ja nepieciešams) – 23 €
  Pirmās palīdzības kurss (ja nepieciešams) – 29 €
  CSDD izmaksas:
  Braukšanas mācibu atļauja (baltās tiesības) – 6,16 €
  Teorijas eksāmens – 12,63 €
  Braukšanas eksāmens – 38,52 €
  Tiesību izsniegšana – 22,05 €
  CSDD izmaksas kopā – 79,36 €

  Ministru kabineta noteiktais minimālais braukšanas nodarbību skats – 20 akadēmiskās stundas un papildus, ja būs nepieciešami.

  Teorijas kursa cenā ir iekļauts teorijas kurss, reģistrācija autoskolā un CSDD, teorijas eksāmens (2 mēģinājumi), apmācības karte un dokumentu noformēšana.

 • B kategorijas teorijas kursa ilgums ir 5 nedēļas, tajā ietilpst 11 nodarbības (kopā 55 akadēmiskās stundas). Nodarbības notiek divreiz nedēļā rīta; dienas; vakara vai brīvdienu grupās.

 • Saskaņā ar Ministru Kabineta noteikumiem nepieciešams apmeklēt visas teorijas nodarbības, katrs kursanta apmeklējums tiek atzīmēts CSDD elektroniskajā bāzē pēc 5 minūtem no nodarbības uzsākšanas.  Ja kursants nokavējis nodarbību vai aizgāja pirms nodarbības beigām, šīs apmeklējums netiks ieskaitīts.
  Ja tomēr kādas nodarbības tika izlaistās, tās būs jāiziet ar citām grupām kursantam piemērotajā laikā – bezmaksas.

 • Saskaņa ar Ministru Kabineta noteikumiem, katram kursantam obligāti jānokārto autoskolas teorijas un braukšanas eksāmenus.

 • Autoskolas teorijas eksāmenā, tāpat kā CSDD, ir 30 jautājumi un 3 pieļaujamās kļūdas.

 • Lai uzsākt braukšanas apmācību ir nepieciešams iziet medicīnisko komisiju un saņemt CSDD braukšanas mācību atļauju (baltās tiesības). Pēc 3. teorijas nodarbības jāsaņem braukšanas karte pie autoskolas sekretāres, un tad var doties uz braukšanām.

 • Izvēlēties instruktoru un macību auto, ka arī atrast mūsu absolventu atsauksmes var sadaļā Mūsu kolektīvs vai pie autoskolas sekretāra. Nozīmēt braukšanas instruktoru un saņemt mācību katri var pie autoskolas sekretāres.

 • Vispirms jānozīmē instruktors un jāsaņem braukšanas karte, to var izdarīt pie autoskolas sekretāres. Kad instruktors ir nozīmēts, kursants var apmaksāt un nozīmēt braukšanas nodarbības savā online kabinetā.

 • Jā, kursantam ir tiesības mainīt instruktoru jebkurā brīdī pie autoskolas sekretāres. Izlasīt mūsu absolventu atsauksmes un izvēlēties instruktoru var mājas lapas sadaļā «Kursantu atsauksmes». Nozīmēt jauno instruktoru var sazinoties ar autoskolas sekretāri.

 • Jā, kursants var samainīt mācību auto ar citu pārnesumkārbu, piemēram no mehānikas uz automātu. Visas izietas braukšanas nodarbības tiks ieskaitītās. Nozīmēt jauno instruktoru var sazinoties ar autoskolas sekretāri.

Pieteikties